تبلیغات
مهندسی شهرسازی - میزان استرس در دانشجویان دانشگاه ها بالاست

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 25 شهریور 1389
ساری - خبرگزاری مهر: مسئول دفتر مرکزی مشاوره وزارت علوم با اشاره به اینکه استرس بیشترین دغدغه حال حاضر دانشجویان است، اظهار داشت: ضریب استرس دانشجویان در دانشگاه ها بالاست.

به گزارش خبرنگار مهر در بابلسر، حمید یعقوبی عصر سه شنبه در هجدهمین گردهمایی مسئولان مراکز مشاوره دانشگاهها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور در دانشگاه مازندران گفت: دانشجویان بعنوان نیروهای انسانی متفکر و خلاق، در رشد هر جامعه‌ای از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان به خاطر ماهیت انتقالی زندگی‌شان همواره در معرض استرس هستند و ادامه داد: این عوامل می‌تواند ترکیبی از محرکهای درونی مانند شخصیت و عوامل بیرونی مانند عوامل فشارزای محیطی باشد.

مسئول دفتر مرکزی مشاوره وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فشارها و استرس‌های مفرط در بین دانشجویان را از عوامل منجر به شکست تحصیلی، بیکاری، مشکلات سلامت، ضعف در عملکرد، ترک تحصیل و در برخی موارد حتی به خودکشی و دیگرکشی برشمرد.

وی تصریح کرد: آسیب‌پذیری قشر دانشجو در مقابل استرس‌ها و مشکلات مختلف می‌تواند باعث ابتلای آن‌ها به انواع مشکلات روانشناختی و درهم ریختن سلامت روان آن‌ها شود.

یعقوبی خاطرنشان کرد: تغییرات اجتماعی - فرهنگی سریع، تحول در ساختار خانواده، پیچیدگی و گسترش شبکه ارتباطات انسانی و وسعت و تنوع منابع اطلاع رسانی موجب شده است جوامع انسانی به خصوص قشر جوان و نوجوان با مسائل و مشکلات متعدد مواجه شوند.

وی اظهار داشت: مرکز مشاوره دانشجویی به عنوان یک منبع حمایتی برای دانشجویان در حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی مشغول فعالیت است.

یعقوبی گفت: در این مرکز روان شناسان بالینی، مشاوران و مددکاران با تجربه در جهت کمک به دانشجویان فعالیت می کنند و کارشناسان این مرکز، ‌تجارب علمی و عملی خود را در جلسات خصوصی با رعایت اصول محرمانه بودن مباحث و در جوی آزاد در اختیار دانشجویان مراجعه کننده قرار می دهند.

http://www.unp.ir/news
طبقه بندی: اخبار دانشجویی، 
ارسال توسط درنا اسدی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چقدر با رشته مهندسی شهرسازی آشنایی دارید؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin